Jurgen's verhaal: menstruatieproducten in een bedrijf met voornamelijk mannelijke collega's

Jurgen's verhaal: menstruatieproducten in een bedrijf met voornamelijk mannelijke collega's

"Als eigenaar van een IT-bedrijf, streef ik altijd naar manieren om een betere werkomgeving te creëren voor mijn team. Onlangs hebben we een nieuwe locatie betrokken met tal van moderne voorzieningen, zoals een pooltafel, ruime werkplekken, een kolfruimte, ontspanningsruimte, een zwembad, een fitnessruimte, een uitgestrekte tuin, en meerdere keukens. Daarnaast nam ik nog een andere beslissing die een positieve impact had op ons bedrijf. 

TechFusion Solutions is gericht op technologie en innovatie en heeft altijd vooropgelopen in termen van technologische vooruitgang. Maar er was één aspect waar ik me bewust van werd dat we konden verbeteren: de sanitaire voorzieningen op kantoor. Tijdens de verbouwing van het nieuwe pand besloten we te kiezen voor gender neutrale toiletten, hoewel ons bedrijf voor 90% bestaat uit mannelijke collega's. Daarnaast besloot ik om gratis menstruatieproducten voor iedereen beschikbaar te stellen op de toiletten van ons bedrijf. Hoewel het op het eerste gezicht misschien niet relevant leek voor mannen in ons team, merkte ik al snel de impact van deze beslissing.

Een van onze jongere mannelijke medewerkers, Alex, vertelde me dat hij zeer dankbaar was voor de beschikbaarheid van deze menstruatieproducten. Hoewel hij zelf geen gebruik maakte van tampons of maandverband, had het meermaals een mooi en open gesprek opgeleverd met zijn vrouwelijke collega's, die het initiatief enorm konden waarderen. 

 

De positieve impact was tweeledig. Ten eerste creëerde het een sfeer van begrip en samenwerking binnen ons team. Het versterkte de teamgeest en creëerde een gezondere werkomgeving.

Ten tweede, merkten we dat het ook aantrekkelijk was voor sollicitanten, vooral die met een sterke nadruk op inclusiviteit. In sollicitatiegesprekken vertelden kandidaten ons vaak dat onze ongebruikelijke stap een teken was van een modern en vooruitstrevend bedrijf dat rekening hield met de behoeften van al zijn medewerkers.

Dus, wat begon als een ongewoon idee, veranderde in een positieve verbinding tussen onze medewerkers. Het heeft ons team samengebracht en ons bedrijf aantrekkelijker gemaakt voor potentiële medewerkers die streven naar een inclusieve en zorgzame werkomgeving.

Onze beslissing om gratis menstruatieproducten aan te bieden heeft ons niet alleen geholpen om ons te onderscheiden, maar heeft ook bijgedragen aan een positievere en hygiënische werkomgeving voor ons gehele team. Het is een voorbeeld van hoe onconventionele stappen soms de meest waardevolle kunnen zijn."

Terug naar blog

Neem contact op